Το Σαββατοκύριακο, 17 & 18 Ιουνίου 2017, πραγματοποιήθηκε ο τρίτος και τελευταίος κύκλος του εκπαιδευτικού σεμιναρίου “Kinesio Taping Method”. Ο τρίτος κύκλος εκπαίδευσης πραγματοποιήθηκε, όπως και οι προηγούμενοι δύο κύκλοι, στις εγκαταστάσεις του τμήματος Φυσικοθεραπείας του Κέντρου Αποκατάστασης και Αποθεραπείας “Διάπλαση”. Εισηγητής ήταν ο κ. Κωνσταντίνος Διαμαντόπουλος, PT, CKTI, MT και συμμετείχαν πολλοί Φυσικοθεραπευτές της Ομάδας της “Διάπλασης” και Φυσικοθεραπευτές από διάφορους νομούς της Πελοποννήσου.
Βασικό θέμα του τελευταίου κύκλου ήταν η “αξιολόγηση και θεραπευτική προσέγγιση μόνο με τη χρήση της ταινίας” και όσοι συμμετέχοντες έχουν παρακολουθήσει και τους τρεις κύκλους του εκπαιδευτικού σεμιναρίου, έλαβαν επίσημη πιστοποίηση Kinesio Taping Association.
![](http://www.diaplasis.eu/wp-content/uploads/2017/07/Kinesio-Taping-e1499771000992-768x1024.jpg)