Η Καλαμάτα φιλοξένησε το 28ο Πανελλήνιο Συνέδριο Νευρολογίας από την Πέμπτη, 08/06/2017, έως την Κυριακή, 11/06/2017. Οι εργασίες του Συνεδρίου έλαβαν χώρα στο συνεδριακό κέντρο του ξενοδοχείου Elite City Resort, με μεγάλη συμμετοχή Νευρολόγων από όλη την Ελλάδα.
Η “Διάπλαση” δεν θα μπορούσε να λείψει από μια τόσο σημαντική διοργάνωση και συμμετείχε στην εμπορική έκθεση η οποία πραγματοποιήθηκε στο περιθώριο του Συνεδρίου. Η ομάδα του Κέντρου μας είχε την ευκαιρία να παρουσιάσει τη δραστηριότητα της “Διάπλασης” και ειδικότερα τα προγράμματα Αποκατάστασης τα οποία παρέχονται σε ασθενείς οι οποίοι πάσχουν από παθήσεις ή κακώσεις του νευρικού συστήματος.
![](http://www.diaplasis.eu/wp-content/uploads/2017/06/IMG_20170608_101448-1024x768.jpg)